Trendyol Sipariş İptali

Trendyol sipariş iptal etme, Trendyol para iadesi alma ve Trendyol sipariş iptali şartları hakkında bilgilendirme yaptık. Online alışveriş siteleri arasında en iyi sitelerden biri olan Trendyol’da kıyafet, kozmetik, ev eşyası, makyaj malzemesi, bahçe malzemeleri, ev dekorasyon ürünleri, ayakkabı, mobilya ve benzeri binlerce ürünün satışı yapılmaktadır. Online alışveriş etmeyi tercih eden kişilerin en çok kullandığı sitelerden birisi olan Trendyol sipariş iptali de, satın alma işlemleri gibi kolaylıkla halledilmektedir.

Trendyol sitesi üyelerine her konuda kolaylıklar sağlamakta ve sık olarak kampanyalar düzenlemektedir. Böylelikle birçok ürünü çok ucuz fiyatlarla alabilmek mümkün olmaktadır. Birbirinden kaliteli olan ürün çeşitlerini Trendyol’da en ucuz ve en uygun fiyatlarla her zaman bulmak mümkün olmaktadır. Binlerce farklı markayı bünyesinde buluşturan online alışveriş sitesi, güvenli olan ödeme kanalları ile de müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Trendyol Sipariş Nasıl Verilir?

Trendyol sitesinde sipariş verebilmek için öncelikle Trendyol’a üye olunması gerekmektedir. Trendyol üyelik için üye ol butonuna basılarak şifre, kullanıcı adı ve e-mail ile üyelik hemen alınabilmektedir. Üye olduktan sonra kullanıcı profili sayfasından adres bilgilerinin girilmesi lazımdır.

Daha sonra ise satın alınmak istenen ürünün bulunduğu sayfa üzerinden satın al seçeneğine basılarak sipariş kolaylıkla verilebilmektedir. Alışveriş sepetine düşen ürünün ya da ürünlerin ödemesi ise sitenin yönlendirmeleri ile kolaylıkla yapılmakta ve ödeme kredi kartı ile gerçekleştikten sonra kargoya verilmek üzere sipariş hazır hale gelmektedir.

Trendyol Sipariş İptal Etme

Trendyol’dan alınan ürünlerin iptal edilmesi de kolaylıkla yapılan bir işlem olmaktadır. Trendyol siparişini iptal edebilmek için kullanıcı profilinde bulunan siparişlerim kısmına gitmek gerekmektedir. Açılan bu sayfada alınan ürünlerin detayları ve ne olduklarının hepsi listelenmektedir. İptal edilmek istenen ürün bulunduktan sonra sipariş detayı kısmında yer alan, iptal et seçeneği ile Trendyol siparişi anında iptal edilmekte ve ürünü satın almak için verilen para kredi kartına geri yüklenmektedir.

Vermiş olduğunuz sipariş kargoya verilmediyse anından iptal edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

trendyol sipariş iptal etme
trendyol sipariş iptal etme
  1. Öncelikle Trendyol hesabınıza giriş yapın,
  2. Siparişlerim” sekmesine tıklayın,
  3. İptal etmek istediğiniz siparişin sağ tarafında bulunan Detaylar butonuna tıklayın,
  4. “Sipariş İptal” seçeneğine tıklayıp talep oluşturabilirsiniz.

Önemli Bilgi: Vermiş olduğunuz sipariş satıcı tarafından onaylandıysa veya faturası oluşturulduysa iptal talebiniz kabul edilmez. Bu aşamada ürünün size ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir. Ürün size ulaştıktan sonra iade koduyla birlikte kargo şubesine teslim etmeniz gerekmektedir.

Trendyol sipariş iptali para iadesi ne zaman yapılır?

İptal talebi onaylandıktan sonra 2 iş günü içerisinde para iadesi yapılır. Para iade süreci bankanız ile de alakalıdır. Trendyol cüzdana iade almak isterseniz 10 dakika içerisinde hesabınıza geçmektedir.

Trendyol iade süreci ne zaman tamamlanır?

Ürün iade talebi oluşturduktan ve ürünü geri kargoya teslim ettikten 2-10 gün arasında iade süreci tamamlanır. Ürünü sizden kaynaklanmayan bir sorunla teslim ettiğinizde gönderici firma iade talebinizi onaylaması gerekmektedir. Eğer iade veya değişim talebi onaylanmazsa ürün size geri yollanır.

Trendyol Sipariş İadesi Nasıl Yapılır?

Trendyol üzerinden verdiğiniz tüm siparişlerin iadesi aynı adımlar ile yapılmaktadır. Ürün size ulaştıktan sonra Siparişlerim sayfasında bulunan “Sipariş Detayı” alanına tıklayarak iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. İade talebini oluşturduktan sonra size iade kodu verilecek. İade kodunu ilgili kargo firmasına ürünle birlikte teslim etmeniz yeterli olacaktır.

Kargo iade kodu 7 gün geçerlidir, 7 gün sonrasında yeni kod talep edebilirsiniz.

Trendyol iade adresi için herhangi bir bilgi vermenize gerek yoktur.

Trendyol iade yapınca kargo ücreti ödenir mi?

Trendyol iade gönderimi sırasında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Trendyol Müşteri Hizmetleri

Trendyol içerisinde bulunan mağazalardan yaptığınız alışverişlerde sorun yaşamanız taktirde canlı destek veya müşteri hizmetleri numarasına sipariş iptali için ulaşabilirsiniz. Trendyol çağrı merkezi 08.30 ve 24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.