NVİ Randevu İptali

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısaltması olan NVİ randevu iptali, pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kapsamında, vatandaşlar bütün kimlik ile ilgili olan işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Buna bağlı olarak kişiler Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport, sürücü belgesi ya da adres tescili gibi benzeri işlemleri de, NVİ’ler bünyesinde kolaylıkla yapabilmektedirler.

NVİ, Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün kimlik bilgilerini kayda geçirmekle yükümlü olup, aynı zamanda ülke nüfusuna ait olan bütün istatistikleri de toplayıp, bunların analizini yapan önemli devlet kurumlarından birisidir. NVİ’de işlem yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle kurumdan randevu almak zorunda olup, herhangi bir nedenden dolayı randevulara gidemeyecek olanların da NVİ’den aldıkları bu randevuları mutlaka iptal etmeleri gerekmektedir.

NVİ Randevu Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bünyesinde hizmet veren NVi sürücü belgesi randevu almak için 199 numaralı çağrı merkezi ya da kurumun resmi internet sitesi kullanılabilmektedir. NVİ’ye ait olan www.randevu.nvi.gov.tr/ sitesi üzerinden, kimlikle olan işlerini halletmek isteyen kişiler kuruma gitmeden önce kolaylıkla randevu alabilmektedirler. NVİ resmi sitesine giriş yapıldıktan sonra randevu almak için açılan panelde T.C. kimlik numarası, isim, soyadı, telefon numarası ve doğum tarihi gibi istenen bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilerek randevular alınabilmektedir.

NVİ Randevu İptali

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri kurumundan alınan bu randevulara gidemeyecek durumda olanlardan ise en az yarım saat öncesinden iptal şartı aranmakta olup, randevularına gitmeyip aynı zamanda iptal etmeyen kişilere ise kurum tarafından 24 saat boyunca yeni randevu alamama engeli konulmaktadır. NVİ randevu iptal etme işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlar, kurumun 199 numaralı çağrı merkezini arayarak ya da kurumun resmi internet sitesi üzerinden randevu iptallerini yapabilmektedirler.

nvi randevu iptal etme
  1. Randevu işlemini online işlemler aracılığıyla 1 dakika içerisinde yapabilirsiniz,
  2. Öncelikle https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine giriş yapın,
  3. Sizden istenen TC Kimlik, Doğum Tarihi gibi kısımları doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayın,
  4. Bilgilerinizi doğru girdiğiniz taktirde aktif randevularınız gözükecektir.
  5. İptal etmek istediğiniz randevuya tıklayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

NVİ randevu iptali nasıl yapılır konusu hakkında bilgilendirme sağladık detaylı bilgilendirme için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.