Metro Turizm Bilet İptali ve Para İadesi

Metro bilet iptal etme veya değişiklik işlemi yapmak için bilmeniz gerekenleri paylaştık. Metro bilet nasıl iptal edilir ve para iadesi alınır?

Ülkemizde karayolu ulaşım hizmeti veren Metro Turizm, farklı bir şehre gidecek yolcular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Herhangi bir sebeple seyahati iptal etmek zorunda kalmışsanız, Metro Turizm bilet iptali yapmanız mümkündür.

İptal etme farklı kanallar aracılığıyla yapılabilir. Bunlar şube, online sistem ve bileti aldığınız acente üzerindedir. Aynı zamanda müşteri hizmetlerini de arayarak, çözüm almanız mümkündür. Eğer zamanında iptal işlemlerini gerçekleştirirseniz, paranızı iade alabilirsiniz.

Bunun için en geç 24 saat süre kaldığında, gerekli işlemler tamamlanmış olmalıdır. Ayrıca bileti nasıl almışsanız, öyle iptal edilmelidir. Örneğin bir şubeden almışsanız, işlem de yine yazıhane aracılığıyla gerçekleştirilir.

Şayet seyahat acentesinden almışsanız, hangi firmayı tercih etmişseniz onun bu konudaki politikasını incelemeniz gerekir. Metro Turizmin kendi sitesinden almışsanız, aynı şekilde iptal yapılabilir.

Metro Turizm Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Eğer herhangi bir Metro Turizm yazıhanesinden bilet almışsanız, size yazılı verilen nüsha ile kimlik kartınızla beraber şubesine gitmeniz gerekir. Size en yakın Metro Turizm acentesine buradan ulaşabilirsiniz https://www.metroturizm.com.tr/satis-ofisleri Ardından görevliye durum hakkında bilgi vererek, iptal işlemi ve para iadesi alma işlemini sağlayabilirsiniz.

Firmanın bir çağrı merkezi olup, burasını da arayarak iptal, değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için 0850 222 34 55 numarası ile irtibata geçmeniz gerekir. Ardından görevliye durum hakkında gerekli bilgileri vererek, işlem yapmanız mümkündür.

  • Metro Turizm Müşteri hizmetlerine 0850 222 34 55 numarasından ulaşınız,
  • Telesekreter bağlandığında bilet alınan kişinin TC kimliğini yazınız,
  • Doğru bilgi girdiğiniz taktirde müşteri hizmetlerine bağlanma işleminiz başlar,
  • Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra biletinizi iptal etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Metro turizm bilet sorgulama

Biletin durumunu sorgulamak için https://www.metroturizm.com.tr/e-bilet resmi web sitesini kullanabilir iptal, değişiklik işlemlerini yapabilirsiniz. Bu adrese giriş yaptıktan sonra biletin üzerinde yazan Referans NO bilgisini ve Soyadınızı yazmanız gerekmektedir.

Bunlara ek olarak Metro Turizmin mobil aplikasyonunu kullanıyorsanız, buradan işlem yapmanız da mümkündür. Eğer zamana riayet ederseniz, kesinti olmaksızın paranızı iade alabilirsiniz. Ancak son 24 saat geçerse, bu durum mümkün olmayabilir. Dolayısıyla firma ile iletişime geçerek seçeneklerinizin neler olduğu hakkında yardım alabilirsiniz.

Metro Turizm Para İadesi Ne Zaman Yansır?

Eğer biletinizi yazıhaneden almışsanız, Metro Turizm bilet iptali ardından paranızı nakit alabilirsiniz. Ancak ödemeyi banka ya da kredi kartı aracılığıyla yapmışsanız, en az 3 gün en fazla ise 7 güne kadar hesabınıza geçmesini beklemeniz gerekir.

Şayet bu süre içerisine hesabınıza aktarılmazsa, firmanın çağrı merkeziyle iletişim kurmanız gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.