Aliexpress Sipariş İptali

Aliexpress sipariş iptali online alışveriş sitesi tüm dünyada tanınan ve en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden birisi olup, site üzerinden binlerce ürüne çok uygun fiyatlarla ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Aliexpress alışveriş sitesinde kozmetik, giyim, ev eşyaları, elektronik eşyalar, takı çeşitleri, ev eşyaları, ofis malzemeleri, bilgisayar, beyaz eşya ve istenilen her kategoriden bütün ürünlere online olarak ulaşılabilmekte ve yine online olarak uygulama üzerinden ürünler satın alınabilmektedir.

Aynı zamanda alınan ürünlerden vazgeçilmesi durumunda ise Aliexpress sipariş alımlarının kolay olması gibi bütün ürün iptalleri de yüzde yüz para iade garantisi altında yapılabilmektedir. Aliexpress sık sık yaptığı kampanyalar ile de üyelerinin istedikleri ürünlere çok ucuz fiyatlarla ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Aliexpress Siparişi Nasıl Verilir?

Aliexpress siparişi verebilmek için öncelikle uygulama üzerinden üye olmak lazımdır. Bunun için Google Play Store mağazasından indirilen uygulama açıldıktan sonra açılan ön sayfada bulunan üye ol butonuna tıklanmalıdır. Daha sonra buradan girilen şifre, kullanıcı adı ve e-mail ile hızlı bir şekilde üyelik işlemleri tamamlanmaktadır.

Üye olduktan sonra uygulamada yer alan ürünlerin sayfalarına gidilerek istenilen ürün online olarak alınabilmekte ve online olarak kredi kartı ile ödemenin yapılması ile birlikte ürün kargoya verilmek üzere hazır hale gelmektedir.

Aliexpress Siparişi İptali Nasıl Yapılır?

Aliexpress uygulamasından alınan ürünlerin sipariş iptalleri de, yine uygulama üzerinden kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Aliexpress ürün iadesi konusunda çok hassas olup, bu yüzden ön şart olarak ürün iadelerinin ücretlerinin geri ödenmesini garanti etmektedir. Uygulama üzerinden Aliexpress sipariş iptali işlemi için kullanıcı profil sayfasında yer alan siparişlerim bölümüne gitmek lazımdır. Bu bölümde alınan bütün ürünler görülebilmekte ve üstlerine tıklanarak siparişi iptal et seçeneği ile ürün iadeleri gerçekleşmektedir.

aliexpress siparişlerim
  1. Aliexpress üzerinden sipariş iptal etmek için öncelikle internet sitesine giriş yapınız,
  2. https://tr.aliexpress.com/ bağlantıya tıklayın,
  3. Sağ üst tarafta bulunan “Siparişlerim” sekmesine tıklayın,
  4. İptal etmek istediğiniz siparişi seçin. Siparişiniz işleme alınmadığı taktirde iptal edebilirsiniz,
  5. Siparişiniz kargoya verilmediyse sipariş detayında bulunan “Şimdi İptal Et” seçeneğine tıklayın,
  6. Ardından sipariş iptal gerekçenizi yazarak iptal etme işlemini tamamlayın.

NOT: Satıcı siparişinizin iptal talebini kabul etmediyse ve Aliexpress politikalarına aykırı bir durum yoksa iptal talebiniz red edilecektir.

Aliexpress Para İadesi

Aliexpress üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerin iadesi satıcının talebinizi onaylama süresinden itibaren en geç 15 gün içerisinde yapılmaktadır. Para iadesi için “Anlaşmazlık” talebi açmanız gerekmektedir. Bu aşamada Aliexpress yetkilileri talebinizi inceleyerek gerekli adımın atılmasını sağlamaktadır.

Para iadesi yapıldığında ödediğiniz miktardan farklı bir miktar tarafınıza ulaşmış olabilir. Bunun sebebi siparişlerin dolar kuru baz alınarak verilmesindendir.

Aliexpress para iadesi ne zaman olur ve Aliexpress sipariş iptal etme işlemi hakkında bilgilendirme sağladık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.