Yapı Kredi Yıllık Kart Ücreti İptali

Yapı Kredi yıllık kart ücreti iptali ve para iadesi nasıl alınır? Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Yapı Kredi Bankası’na ait olan kredi ya da banka kartlarının yıllık aidat ücretleri bulunmakta olup, yıllık olarak ödenen bu kart ücretlerini iptal edip, bu yolla ödememek mümkün olmaktadır. Kanunlar dâhilinde iptal edilebilen Yapı Kredi yıllık kart ücretleri itiraz etme yoluyla, banka müşterilerine ücret iadesi yapılabilmektedir.

Yapı Kredi yıllık kart ücretleri, kredi kartlarının ya da banka kartlarının alımları esnasında imzalanan sözleşmelerde yer almakta olup, kartların işlevlerine göre yıllık olarak ödenen bu ücretler kendi içlerinde de farklılık göstermektedir.

Yapı Kredi yıllık kart ücretleri, bankanın verdiği kartlar için olup, ödenmemesi hususunda yapılan itirazlar banka tarafından incelenip, kabul edilince yıllık olarak ödenen bu kart aidatları hemen iptal edilmektedir. Aynı zamanda bu süre içerisinde yıllık kart ücreti ödemesi yapıldı ise Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan ödemenin geri iadesi yapılmaktadır.

Kredi kartı yıllık kart ücreti yasal mı?

Kredi kartınızı alırken imzaladığınız sözleşmede yıllık kart ücreti maddesi varsa yasaldır. Her bankanın yıllık kart ücreti bulunmayan kart modeli vardır. Yıllık kart ücreti ödemek istemiyorsanız bankanızı arayarak kart değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi yıllık kart ücreti olmayan kredi kartı nedir?

Yapı Kredi bankası ile çalışmak isteyen ve kart ücreti ödemek istemeyen kişiler World Eko Kart kullanabilir.

Yapı Kredi Yıllık Kart Ücretleri Nasıl İptal Edilir?

Yapı Kredi Bankası’ndan alınan banka ya da kredi kartlarının yıllık olarak ödenen ücretlerini iptal ettirmek için öncelikle bankaya ait olan en yakın şubeye gitmek gerekmektedir. Banka müşterilerinin Yapı kredi yıllık kart ücreti iptali için yapması gereken ikinci adım ise bu konuda gidilen banka şubesinde itiraz dilekçesi yazmak olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’na sunulan bu dilekçe ile yıllık kart ücreti alınan banka kartının ya da kredi kartının bilgileri ve alınan ücret hakkında yapılan itirazlar dile getirilmektedir. İmzalanıp bankaya temsil edilen dilekçenin sonucu ise en fazla üç iş günü içerisinde belli olmaktadır.

Bazı durumlarda ise banka ya da kredi kartlarının yıllık ödemelerine ait olan itirazlar banka tarafından kabul görmemekte olup, bu gibi durumlarda banka müşterilerinin başvuracağı bir diğer yol ise Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmak olmaktadır.

Hakem heyetine yıllık kart ücreti iadesi alma isteğinizi iletmek için E-Devlet şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

YapıKredi Yıllık Kart Ücretleri

Yapı Kredi müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik farklı kartlar sunmaktadır bunların ücreti;

  • Worldcard: Yıllık 160 TL
  • Yapı Kredi Adios: Yıllık 210 TL
  • World Gold: Yıllık 182 TL
  • Wold Platinium: Yıllık 205 TL
  • Yapı Kredi Play: Yıllık 160 TL

Yapı Kredi İletişim

Yapı Kredi Müşteri hizmetleri numarası: 0850 222 0444 veya 444 0 444

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.