Türknet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türknet abonelik iptali ve Turknet iptal dilekçesi hakkında detaylı bilgilendirme sağladık. Türknet en çok kullanılan internet sağlayıcı kurumlardan birisi olup, aynı zamanda adil kullanım hakkı bulunmayan bir internet hizmeti olmaktadır. Türknet abonelik hizmetleri, Türk Telekom internet alt yapısı ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda sık sık yaptığı kampanyalarla abonelerine ücretsiz internet vermekte ve taahhütsüz olarak abonelik fırsatı sunmaktadır. Bu sebeple aboneliğinizi iptal ettiğinizde ceza ödemezsiniz.

Türknet Aboneliği Tekrardan Nasıl Yapılır?

Değişen hızlarda olmak üzere abonelerine hazır paketler sunan Türknet aboneliği yaptırmak için Türknet’in resmi internet sitesi ya da çağrı merkezi kullanılabilmektedir. Türknet’in abonelik yaptırmak için herhangi bir satış ofisi bulunmamakta olup, Türknet abonelik başvurusu sadece internet üzerinden ve çağrı merkezinden yapılabilmektedir.

Herhangi bir şubeye sahip olmayan firma, masraflarının daha az olmasından dolayı sattığı internet paketleri fiyatları da, internet bağlantısı sağlayan diğer firmalara göre daha ucuz meblağlarda olmaktadır. Türknet hakkında bir diğer önemli ayrıntı ise VDSL ve ADSL olarak internet paketi alma başvurusu yapmadan önce Türknet’in resmi internet sitesinden, internet bağlantısının alınacağı bölgenin altyapısı hakkında detaylı olarak bilgi edinilebilmektedir.

Türknet Aboneliği Nasıl İptal Ettirilir?

Türkent online olarak hizmet veren bir kuruluş olmasından dolayı, Türknet abonelik iptal etme işlemleri de, firmanın resmi internet sitesinden ya da Türknet çağrı merkezlerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak Türknet’e ait olan 0850 288 80 80 numaralı çağrı merkezinden abonelik iptalleri olmaktadır. Aynı zamanda Türknet’e ait olan resmi internet sitesi aracılığı ile de abonelik iptalleri alınmaktadır. Türknet taahhütsüz olarak hizmet verdiğinden dolayı, diğer internet sağlayıcı firmalara nazaran, Türknet’te daha kolay abonelik iptal işlemleri yapılabilmektedir.

Türknet Online İşlemler İle Abonelik İptal Etme

türknet abonelik iptal etme

Türknet online işlemlere mobil uygulaması veya internet sitesi aracılığıyla erişebilirsiniz. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra iptal talebinizi iletebilirsiniz. Sol tarafta bulunan “İptal” sekmesine tıklayınız. Ardından iptal dilekçenizi, kimliğinizin ön ve arka yüzünü sisteme yükleyiniz.

https://turk.net/online-islemler/login

E-Devlet İle Abonelik İptal Etme

E Devlet aracılığıyla aboneliğinizi hızlı bir şekilde iptal edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri paylaştık.

  1. Abonelik kimin üstüneyse onun e devletine giriş yapınız,
  2. Bu bağlantıya tıklayın https://www.turkiye.gov.tr/turknet-abonelik-fesih-basvurusu
  3. İlgili sayfaya giriş yaptıktan sonra iptal talebinizi oluşturun.

Kargo İle Abonelik İptal Etme

Abonelik iptal etme dilekçenizi gönderici ödemeli olarak Türknet genel merkezine yollamanız gerekmektedir.

TurkNet Genel Müdürlük Adresi: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul

Türknet iptal dilekçesinde bulunması gereken bilgiler;

  • İptal sebebinizi kısaca açıklayınız,
  • Hizmet numaranız ( Online işlemler > Teknik Bilgiler > Devre Numarası )
  • Tarih
  • Ad / Soyad
  • İmza
  • Vefat Durumu varsa ölüm belgesi ve dilekçeyi gönderen kişinin kimlik fotokopisi de eklenmeli.

Faks veya E-Posta İle Abonelik İptali

İptal dilekçenizi ve belgeleri 0212 216 55 60 numarasına faks çekebilirsiniz. Faks ile uğraşmak istemiyorsanız faks@turknet.net.tr mail adresine, belgeleri mail ekinde .jpeg (resim uzantısı) olacak şekilde gönderebilirsiniz.

Türknet abonelik iptali kaç gün sürer?

Türknet abonelik iptali için gerekli belgeleri gönderdikten ve Türknet firmasına ulaştıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde aboneliğiniz sonlanmaktadır.

Bilgi: Türknet aboneliğinizi yılda 2 defa dondurabilirsiniz, abonelik dondurma süresi boyunca ücret ödemezsiniz. Aboneliğinizi dondurmak için online işlemlere giriş yaparak sol menüde bulunan “Hizmet Dondurma” sekmesine tıklayabilirsiniz.

Fırsat: Türknet firması ile olan aboneliğinizi iptal ettiğinizde Netspeed Firmasını inceleyebilirsiniz. Netspeed aynı hizmeti daha uygun fiyata sunuyor. Ayrıyeten abonelik aşamasında bu kodu yazdığınızda her ay 5 TL indirim elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.