Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma

Dijital varlık işlem platformu olan Paribu üyelik iptali ve hesap silme işlemini nasıl yapabileceğiniz paylaştık. Ülkemizde kripto paraya yatırım yapmak isteyen birçok insan tarafından kolay olması sebebiyle tercih edilmektedir. Ancak Paribu hesabımı kapatmak istiyorum diyenler de vardır. Bunun için yapılması gereken işlemler oldukça kolay olup, kendi sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Ancak öncesinde bilmeniz gereken bir husus vardır. Her ne kadar işlem kolay bir şekilde yapılabilecek olsa da, hesabınızda coin kalmadığından emin olmanız gerekir. Eğer bulunuyorsa, ilk seçeneğiniz nakde çevirerek, banka hesabınıza aktarmadır.

İkincisi ise farklı bir borsa üzerinde hesap açmadır. Zira kripto paralar, farklı hesaplar içerisinde yönlendirilebilir. Ancak bu esnada hatalı işlem yapılmamaya özen gösterilmelidir.

İlginizi Çekebilir: BtcTürk Üyelik İptali ve Hesap Silme

Paribu Üyelik İptali Mail Atarak

Paribu içerisinde birçok kullanıcı, incelemesine rağmen üyelik kapatma bölümünü göremeyebilir. Ancak bu durum, kişilere bu izin verilmediği anlamına gelmez. Eğer destek@paribu.com adresi ile irtibat kurarsanız, gerekli işlemler başlatılabilir.

Bu noktada sizden bir dilekçe hazırlayarak, postaya ek halinde iliştirmeniz talep edebilir. Eğer daha önce yazmamışsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenerek uyarınca bir tane oluşturmanız gerekir. İçerisinde ad soyad, telefon numarası ve posta adresi gibi bazı bilgiler bulunmalıdır.

  1. Paribu kripto para alım satım uygulamasından hesabınızı silmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız,
  2. https://www.paribu.com/destek/
  3. Açılan sayfada üyelik oluşturduğunuz bilgilerle formu doldurduktan sonra alt kısımda bulunan açıklama alanına üyelik iptali talebinizi yazabilirsiniz.
  4. Son olarak “Destek Talebi Oluştur” butonuna tıklayarak 30 gün içerisinde hesabınızın silinmesini bekleyebilirsiniz.
  5. Hesabınız silindiğinde size mail gelmektedir.

Ek olarak kimlik numarası, kartın önlü arkalı bir fotoğrafı gibi belgeler de talep edilebilir. Gerekli her şeyin sağlanması ardından, hesabınız kapatılır.

Paribu müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 303 60 00

Paribu Hesabı Ne Kadar Sürede Kapatılır?

Her ne kadar karışık olduğu düşünülse de, Paribu hesap silme nasıl yapılır oldukça kolaydır. Bunun için yukarıdaki mail ile irtibat kurmanız ardından, 30 gün sonra üyeliğiniz kaldırılır.

Eğer daha hızlı olmasını istiyorsanız, bunun mümkün olmayabileceği bilinmelidir. Zira hesapların hemen silinmemesi, bir tür güvenlik önlemidir. Nitekim hesabı silindikten sonra birçok kişi, işlemi geri almak ister. Ancak kesin olduğu için mümkün olmaz.

Bekleme süresi, bu noktada size yardım eder. Uyarı: Hesabınızı silmeden önce içeride bulunan bakiyeyi veya coinleri farklı çekmeniz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.